Орігель Україна

Ми і стрес. Як подолати психоемоційну кризу?

Здоров’я кожного з нас безпосередньо залежить від емоційного настрою. Найчастіше патологічні процеси виникають через регулярні стреси і психоемоційні перевантаження. Відомий діагноз соматичної депресії – коли розлад виражається в першу чергу тілесними симптомами, наприклад, головним болем, запамороченням, відчуттям втоми. Ось чому так важливо вміти справлятися зі стресовими ситуаціями – це допоможе вам підтримувати здоров’я і добре самопочуття.

Довгостроковий стрес – складне випробування. Його важко контролювати, адже тільки мозок регулює психологічні реакції і сам вивільняє гормони в момент, коли фронтальна кора фіксує стресовий стан

ЧОМУ ВАЖЛИВО ПРИДІЛЯТИ УВАГУ СВОЄМУ ПСИХОЕМОЦІЙНОМУ СТАНУ

Будь-який серйозний лікар вам скаже, що потрібно мати під контролем свій психоемоційний стан і якщо немає змоги зробити це самостійно – можуть призначатися навіть медикаментозні препарати. Чому це так важливо? При стресі виділяється гормон кортизол. Він впливає на роботу всіх систем організму. Через це порушується робота серцево-судинної і нервової системи, що може призвести до погіршення самопочуття, проблеми зі сном, неполадки в роботі шлунково-кишкового тракту.

Люди, які вміють справлятися зі стресами і обходити конфліктні ситуації , як правило, ведуть повноцінне життя. У них достатньо сил для роботи, друзів і хоббі. Психічно врівноважені люди заводять щасливі сім’ї, народжують здорових дітей і виховують їх такими ж психологічно врівноваженими.

Нам дуже складно розмежувати роботу й особисте життя хоча б тому, що організація робочого процесу має на увазі використання смартфонів. Через гаджети інформація безперервно атакує наші органи чуття. Найчастіше робочі листи та повідомлення з’являються в смартфоні навіть тоді, коли трудовий день закінчено і ви нарешті готові відпочити. По суті, девайси примушують нас приділяти максимум часу роботі, залишаючи критичний мінімум для себе. А це прямий шлях до стресу і емоційного вигоряння.

Наші реакції на стресові ситуації є природними і необхідними для виживання. Бей, біжи або нічого не роби – наш мозок вибирає будь-якої з цих сценаріїв для того, щоб відновити баланс. Але це характерно для короткострокового, ситуативного стресу.

СОН ЯК ОСНОВА ДОБРОГО САМОПОЧУТТЯ

Повноцінний відпочинок і здоровий сон – перше правило стабільної психіки. Виспавшись людина більш стійка до стресу. Нормою прийнято вважати 7-8 годин сну (і не менше 9 годин – якщо людина важко тренується або його робота проходить «на ногах»).

Якщо сну недостатньо , стійкість нервової системи знижується. Ви напевно спостерігали, як вередують маленькі діти, якщо втомилися і хочуть спати. Схожий стан спостерігається і у дорослих, які регулярно недосипають – їм стає складно контролювати свої емоції, вони відчувають роздратування і агресію.

Щоб підвищити якість сну, обов’язково створіть в спальні комфортну обстановку для сну – затемніть кімнату, провітріть її перед сном, постарайтеся зробити так, щоб в кімнаті було тихо. Дотримуйтеся режиму сну – постарайтеся лягати спати і проспати приблизно в один і той же час кожного дня і постарайтейь не сильно вибиватися з цього графіку навіть у вихідні. Якщо ці заходи не допомагають – зверніться до невролога або сомнолога. Лікар допоможе поліпшити ваш сон і якість нічного відпочинку.

МЕДИТАЦІЯ І ПСИХОТЕРАПІЯ, ЇХ ВПЛИВ НА ЗДОРОВ’Я

Медитація – відмінний спосіб впорається з депресією і стресом без медикаментозних препаратів.
Вплив медитації на організм – це:

 • Поліпшення роботи головного мозку. Науково доведено, що курс медитації сприяє відновленню клітин головного мозку;
 • Зниження ризику розвитку захворювань серця;
 • Усунення почуття тривоги;
 • Вироблення стійкості психіки до стресу;
 • Підвищення імунітету і посилення захисних сил організму.Як навчитися контролювати свій психоемоційний стан?

Як зберегти здоров’я і підвищити стресостійкість?

Не беріться відразу за декілька кілька справ. Доводьте кожне розпочате завдання до кінця, не відволікаючись на сторонні фактори. Якщо робота не дозволяє займатися тільки однією справою – складіть розклад черговості завдань і у виділене на завдання час займайтеся тільки ним.

 • Якщо ви нервуєте через якийсь ситуації – запитайте себе, чи можете ви щось зробити. Якщо ні – то вам потрібно змиритися з тим, що ця ситуація і її результат – поза зоною вашого контролю і постаратися відволіктися на щось інше. Якщо ж можете – не треба переживати, просто робіть.
 • Постарайтеся виробити незалежну самооцінку. Звичайно, слухати негативну оцінку і лайки неприємно – але, якщо подумати, ця оцінка вас ніяк не стосується. Це просто думка іншої людини, яку можна враховувати, якщо людина для вас важлива, але не варто сприймати як об’єктивну реальність. Оцінюйте себе самі.
 • Ставте перед собою реалістичні завдання. Можливо не найпростіші, але досяжні. Визначаючи термін виконання завдання, закладайте 15-20% часу на форс-мажорні ситуації і людський фактор, тоді зволікання НЕ будуть вибивати вас з колії.
 • Невелика фізична активність сприяє стабілізації психоемоційного стану – ніщо так не заспокоює, як легка пробіжка або плавання.
 • Лягайте спати не пізніше 23 години і намагайтеся спати не менше 8 годин.
 • Організуйте своє робоче місце таким чином, щоб там було приємно перебувати і легко було знайти все необхідне.
 • Харчуйтеся правильної їжею. Для стабільності психоемоційного стану дуже важливо харчуватися збалансовано. Особливо важливі вітаміни групи B.
 • Хоча б один раз на тиждень робіть те, що приємно вам. Зустрічайтеся з друзями, танцюйте, їжте смачну їжу, грайте в комп’ютерні або настільні ігри.
 • Якщо нічого не допомагає, і ви відчуваєте, що вам важко самостійно впоратися зі стресом – зверніться до фахівця, можливо, у вас депресія. В цьому випадку вам потрібно кваліфіковане лікування.

ВПЛИВ СТРЕСУ НА ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ

Вчені довели, що організм людей, які постійно піддаються впливу стресу, зношується на 40% швидше, ніж у тих людей, які живуть в спокої. Часті стресові ситуації викликають такі симптоми:

 • Почервоніння шкірного покриву, різні висипання;
 • Відчуття втоми і розбитості навіть після повноцінного сну;
 • Зниження або збільшення маси тіла;
 • Постійне почуття тривоги;
 • Тремор (тремтіння) кінцівок;
 • Панічні атаки;
 • Депресія;
 • Збої в роботі серця;
 • Виразка шлунка;
 • Гіпертонія;
 • Анорексія;

Також стрес може викликати зниження статевого потягу як у жінок, так і у чоловіків.

У боротьбі зі стресом вкрай важливо підійти до вирішення проблеми комплексно. Найбільший ефект надає терапія, що передбачає паралельне застосування немедикаментозних підходів.  

SEDALON

Дієтична добавка з заспокійливим ефектом. Завдяки своїм природним інгредієнтам, він не розвиває залежність, сонливість або деконцентрацію

Sedalon – це заспокійливий засіб, виготовлений виключно з натуральних речовин. Завдяки своєму складу, цей препарат допомагає подолати повсякденні стресові ситуації без побічних ефектів. Ще однією його перевагою є те, що Sedalon не викликає залежності, не притупляє природні рефлекси, не викликає проблем при водінні, на відміну від засобів, виготовлених із синтетичних матеріалів.

 • виробництво і патенти – Швейцарія-Угорщина

30 капсул.

Sedalon – це заспокійливий засіб, виготовлений виключно з натуральних речовин. Завдяки своєму складу, ця дієтична добавка допомагає подолати повсякденні стресові ситуації без побічних ефектів. Ще однією його перевагою є те, що Sedalon не викликає залежності, не притупляє природні рефлекси, не викликає проблем при водінні, на відміну від засобів, виготовлених із синтетичних матеріалів.

Інструкція по застосуванню:

1-3 капсули на день (в залежності від рівня стресу). Під наглядом лікаря дозування може бути збільшене до 4-6 капсул під час переходу з систетичних заспокійливих

Зберігання:

Зберігати при кімнатній температурі в захищеному від вологи та світла місці, недоступному для дітей.

Відтворити відео

ЩОДЕННИЙ СТРЕС В СУЧАСНОМУ СВІТІ

У сучасному мінливому світі кожен стикається з найрізноманітнішими стресовими ситуаціями. На жаль, це не залежить від статі і віку. Особливо це стосується батьків, які постійно перебувають в стресовому стані, що дуже впливає на виховання їхніх дітей.
У 21-му столітті людина перебуває в стані постійного стресу. Дорослих в основному характеризують робочі навантаження і речення «у мене немає часу ні на що». І багатьох людей, постійна втеча від стресових ситуацій, рано чи пізно приводить до прийому заспокійливих засобів.
У медицині використовують широкий спектр найрізноманітніших синтетичних седативних засобів. Тимчасово ці препарати можуть вирішити проблему в низьких або середніх дозах, але оскільки до цих ліків легко звикнути, «нервова людина» вимушена приймати все більш високі дози. В результаті може виникнути залежність. Вплив таких препаратів на нервову систему в кінцевому результаті не буде заспокійливим, але через бажаний «спокійний стан», приймаючи все більше і більше таблеток, людина, що знаходиться на лікуванні, буде позбавлена концентрації та нездатна виконувати свої робочі і домашні обов’язки.

Заповнивши наведену  форму, ви тим самим оформляєте замовлення в нашому інтернет-магазині на вподобаний виріб. Постарайтеся заповнити усі поля максимально точно, щоб не виникало неточностей щодо розуміння важливих нюансів вашого замовлення. Після заповнення натисніть кнопку «Відправити», і наш менеджер обов’язково зв’яжеться з вами для обговорення технічних деталей вашого замовлення.

Якщо у Вас виникли якісь питання – звертайтесь. Заповніть форму, або пишіть на електронну пошту: ukraine@origel.ch

проконсультуватись

Ми і стрес. Як подолати психоемоційну кризу?

Здоров’я кожного з нас безпосередньо залежить від емоційного настрою. Найчастіше патологічні процеси виникають через регулярні стреси і психоемоційні перевантаження. Відомий діагноз соматичної депресії – коли

Читати далі »

Спосіб життя, як причина захворювань простати

Запалення простати (або простатит) на сьогоднішній день є однією з найбільш поширених причин звернення чоловіків до уролога. Першопричина простатиту – інфекція, що потрапила в організм

Читати далі »

Імунітет і сезонні хвороби

З приходом осені треба бути готовим до пониження температури, зменшення світового дня і підвищення вологості повітря. Таткі природні зміни можуть викликати загальну слабкість, сонливість, млявість

Читати далі »

Заповнивши наведену  форму, ви тим самим оформляєте замовлення в нашому інтернет-магазині на вподобаний виріб. Постарайтеся заповнити усі поля максимально точно, щоб не виникало неточностей щодо розуміння важливих нюансів вашого замовлення. Після заповнення натисніть кнопку «Відправити», і наш менеджер обов’язково зв’яжеться з вами для обговорення технічних деталей вашого замовлення.

Мене зацікавила ваша пропозиція.
Зателефонуйте мені, будь ласка.