Орігель Україна

Хвороби печінки: симптоми, причини та профілактика

Останніми роками фахівці відзначають зростання кількості хвороб печінки у населення. Небезпека цих захворювань полягає, окрім іншого, у тому, що на ранній стадії вони можуть протікати безсимптомно або з невиразною симптоматикою. Своєчасна діагностика захворювань печінки, а також їх профілактика є дуже важливими для збереження здоров’я.

Перш ніж говорити про причини хвороб печінки, скажімо кілька слів про те, які функції виконує цей орган. Насамперед, це детоксикація: саме ферменти печінки переробляють токсичні сполуки на безпечну форму. Крім того, у печінці йдуть важливі обмінні процеси. У цій залозі синтезується жовч, без якої неможливе нормальне травлення (і в першу чергу перетравлення жирів), а також формуються запаси глікогену з надлишків глюкози. Тут відбувається метаболізм вітамінів і гормонів.
Печінка активно задіяна в обміні речовин, і її роботу впливає безліч різних чинників, які нерідко стають причиною захворювань.

Назвемо основні з них:

Порушення обміну речовин та, зокрема, ожиріння. Зі зростанням числа людей, які страждають на зайву вагу, зростає і кількість уражених так званою неалкогольною жировою хворобою печінки, що призводить до зміни структури тканин органу. В результаті печінка не може виконувати свою функцію повною мірою.

Зловживання алкоголем. Ймовірно, це одна з найвідоміших причин, які призводять до захворювань печінки. Фактори ризику розвитку алкогольної хвороби печінки (АБП), найбільш поширеними формами якої є жирова дистрофія, алкогольний гепатит та цироз. Зловживання алкоголем призводить до того, що в клітинах печінки накопичується жир, вони перестають нормально функціонувати, і зрештою гинуть, що призводить до розростання в печінці сполучної тканини.

Вірусні захворювання печінки, в першу чергу, це вірусні гепатити, які призводять до розвитку більш серйозних патологій, таких як цироз, рак печінки, різні захворювання шлунково-кишкового тракту. За даними ВООЗ, щорічно від різних форм гепатиту помирає близько 1,4 мільйона людей, ці вірусні захворювання є причиною цирозу у 57% випадків, а первинного раку – у 78% випадків. Гепатити небезпечні тим, що дуже часто переходять у хронічну форму, крім того, віруси впливають на тканину печінки за декількома напрямками: викликають запалення та руйнують гепатоцити.

Зловживання ліками та інші токсичні ураження. Список препаратів, які можуть призводити до серйозних уражень залози, досить великий: до нього входять різні знеболювальні, нестероїдні протизапальні препарати, деякі антибіотики, снодійні та інші. Токсична ураження може розвиватися безсимптомно, набуваючи хронічного характеру, і тоді ознаки ураження печінки будуть відзначені лише через кілька місяців після органічного негативного впливу.

Аутоімунні захворювання печінки, велику роль відіграє спадковий фактор, стан печінки впливає і наявність в організмі гельмінтів і т.д. Однак переважна більшість захворювань пов’язана саме з цими факторами. Під їх впливом у печінці починаються різні зміни, які у результаті призводять до порушення функцій органу.

Дієтична активна добавка для підтримки функції печінки

Основні захворювання печінки: симптоми та ознаки

Інфекційні захворювання: вірусні гепатити
Це запальні захворювання печінки, прояви яких можуть відрізнятися залежно від виду гепатиту (А, В, С та інші різняться за типом збудника). Велике поширення набув гепатит А (хвороба Боткіна), який за початковими ознаками схожий на грип: у пацієнта піднімається температура, погіршується загальне самопочуття. Діагноз стає очевидним після початку жовтяниці: зазвичай після цього самопочуття хворого покращується.

Більш небезпечними є форми гепатиту В і С. Вони можуть спричинити цироз і рак печінки і призвести до смерті.

Порушення обміну речовин
Печінка нерідко називають “депо жиру”: саме в гепатоцитах йде жировий обмін, тому клітини цієї залози дуже чутливі до порушень метаболізму. В результаті може початися жировий гепатоз або ожиріння печінки. Крім порушень раціону, причиною жирового гепатозу можуть бути й інші захворювання (наприклад, цукровий діабет або хвороба Крона), а також алкоголізм.

Захворювання починається з накопичення жиру у клітинах печінки. Це призводить до порушення їх нормальної роботи, надлишку в організмі вільних радикалів, а потім – запалення. Внаслідок розвитку захворювання клітини залози починають відмирати (некроз тканин), на їх місці активно утворюється сполучна тканина, і печінка перестає нормально функціонувати.

Жировий гепатоз протікає безсимптомно, проте хворий може відчувати загальний дискомфорт, його турбує здуття живота, нудота, порушення випорожнень, підвищується температура тіла.

Звернути увагу саме на печінку змушують такі ознаки, як гіркота у роті, жовтяниця, біль у правому підребер’ї.

Проте нерідко ожиріння печінки виявляється під час діагностики інших захворювань.

Крім порушень жирового обміну є ряд захворювань печінки, пов’язаних зі збоєм метаболізму вуглеводів і зайвим накопиченням глікогену. Вони зумовлені особливостями ферментної системи печінки.

Токсичні ураження
Однією з основних функцій печінки є очищення крові від токсинів. Однак існують речовини, з якими клітини печінки не справляються і які становлять особливу загрозу для залози. Це різні феноли, альдегіди, похідні бензолу, ацетальдегід, який є продуктом розпаду спирту, солі важких металів та інші. Токсичне ураження печінки може розвиватися гостро, але може протікати практично безсимптомно.

Внаслідок дії токсинів у клітинах залози спостерігається порушення обмінних процесів, накопичується жирова тканина, розвивається запалення та некроз, розростається сполучна тканина та може виникнути цироз. Також токсини можуть викликати порушення кровообігу, що негативно впливає на стан тканин.

Пацієнти з токсичними ураженнями печінки скаржаться на біль у правій частині живота, який починається внаслідок збільшення розмірів органу. Можуть відзначатись загальні ознаки інтоксикації організму: підвищення температури, погіршення самопочуття, нудота, блювання, кровотеча з носа тощо.

Пухлини печінки
Вони діляться на доброякісні та злоякісні. Доброякісних пухлин печінки існує досить багато – ліпоми, гемангіоми, фіброми. До доброякісних новоутворень належать також кісти. Ці захворювання часто протікають безсимптомно, і лише у разі розростання пухлини або кіст розміри органу можуть збільшитися, що спричиняє біль у правій частині живота. Рак печінки зазвичай є наслідком інфекційних, обмінних захворювань, проте більшість ракових уражень печінки пов’язані з проникненням метастазів інших органів.

Злоякісні пухлини призводять до погіршення загального стану, слабкості, втрати апетиту, зниження загальної маси тіла. Надалі, коли змінюється структура тканин печінки, орган стає щільним навпомацки та болючим. Захворювання нерідко супроводжується жовтяницею.

Препарат із загальною протипухлинною дією

Наслідки захворювань печінки

Як ми вже наголошували, перші симптоми захворювань печінки часто не викликають побоювань у пацієнтів. Якщо лікування не розпочато вчасно або неправильне (наприклад, якщо пацієнт займається самолікуванням), це може призвести до серйозних наслідків.

Так, якщо на початковій стадії багатьох захворювань печінки в клітинах відбувається накопичення жирів, то прогресування хвороби в результаті призводить до переродження тканин та порушення нормального функціонування органу. Однак, це не всі небезпечні наслідки. Наприклад, практично у всіх випадках розвитку цирозу у хворих також підвищується тиск у ворітній вені. Це призводить до варикозного розширення інших вен, у тому числі шлунка та стравоходу, що в результаті може закінчитися кровотечею та летальним результатом (у 30% випадків цирозу).

Іншим ускладненням є асцит – накопичення рідини в черевній порожнині, і навіть перитоніт. В результаті неякісного очищення крові від токсинів та їх впливу на центральну нервову систему у пацієнта може розвинутися енцефалопатія, яка в кінцевій IV стадії викликає кому.

Таким чином, наслідки несвоєчасного чи неправильного лікування захворювань печінки можуть бути найсерйознішими. Саме тому велику увагу слід приділяти питанням профілактики.

Профілактика

Оскільки багато захворювань печінки є наслідком неправильного способу життя, коригування потребують насамперед режим фізичної активності та характер харчування. Також сприятливий вплив на печінку відмовляється від шкідливих звичок. Велике значення має дотримання правил особистої гігієни (профілактика гепатиту А), статевої гігієни (профілактика гепатитів і С), загальне підвищення імунітету.
Однак усі ці заходи не можуть гарантувати, що здоров’я печінки не страждатиме: надто багато негативних факторів довкілля роблять на орган свою дію.

Печінка відіграє надважливу роль в здоров’ї людини. Її очищувальна функція допомагає організму виводити токсичні речовини та шлаки. Правильне функціонування цього органу залежить від способу життя людини, а також від наявних патологій. Наприклад, люди старшого віку часто приймають ліки, які мають негативний вплив на печінку, на регулярній основі. В наслідок цього, стан цього органу може значно погіршитись вже протягом декількох місяців. Щоб попередити такий розвиток подій, ми рекомендуємо приймати Ergeron для стимулювання роботи печінки. Він складається тільки з натуральних речовин і не впливає на дію інших препаратів.

ERGERON

Дієтична активна добавка для підтримки функції печінки

В останні роки професор д-р Ондраш Берта займався дослідженнями з розробки продукту, який, в першу чергу, підтримує роботу і функцію печінки. Він шукав природні речовини, відомі в літературі як речовини, які активно беруть участь в регенерації або поліпшенні функції печінки.

В результаті досліджень він знайшов молекулу, яка на це здатна.

Її перший опис було зафіксовано ще сто років тому. Ця молекула – вітамін U.

Цей вітамін, прикріплюючись до важкодоступних метаболітів, сприяє їх виведенню з печінки. Крім того, в капсулу Ergeron були додані інші природні амінокислоти, які ще більше, прямо або опосередковано підтримують цю функцію.

На додаток до L-глутамінової кислоти і L-аспарагінової кислоти, Ergeron також містить орнітин і метіонін, які сприяють оптимальному функціонуванню нашого організму.

Орнітин допомагає функціонувати імунній системі, підтримує виведення аміаку з організму, сприяє виведенню шкідливих речовин і підвищує захист організму від різних токсинів. Травми, пошкодження і стресові ситуації збільшують потребу організму в орнітині. А також він сприяє загоєнню ран.

Метіонін – це один з основних елементів білків, потужний антиоксидант, що допомагає нарощувати м’язи, запобігає їх руйнуванню, підтримує еластичність і здоров’я шкіри, а також зміцнює та захищає волосся і нігті. Він також може бути корисним при регенерації клітин, пошкоджених внаслідок алкоголізму.

Метіонін допомагає розщеплювати жири, покращує вироблення лецитину в печінці, а лецитин запобігає накопиченню небезпечного холестерину

Відтворити відео

30 капсул.

Ergeron – це дієтична добавка, що містить амінокислоти та вітаміни. Протягом останніх 8-10 років в ході нашої дослідницької роботи ми розробляли препарат, який в першу чергу підтримує роботу печінки. Продукт містить амінокислотні композиції, які активно регенерують і покращують функцію печінки. Основною діючою речовиною продукту є вітамін U, який приєднуючись до важкодоступних метаболітів сприяє їх виведенню через печінку. Крім цього, продукт містить інші природні амінокислоти, які також прямо або побічно підтримують цю функцію.

Запитання - відповіді

Так, курс починається з двох капсул на день, також ми рекомендуємо робити аналіз крові кожні два місяці. Підтримуючи функцію печінки, Ergeron створює настільки сильне середовище для цього органу, що кількість вірусних частинок постійно зменшується завдяки підтримці функції печінки, продукт не руйнує вірус безпосередньо.

Однією з функцій препарату Ергерон є виведення токсинів з печінки. Найактивніший час функціонування печінки припадає на ранні години, тому найефективніше приймати цей продукт ввечері або перед сном.

Ми рекомендуємо приймати Ергерон з кількох причин.

1. Під час терапії Procont очищення кровотоку від мертвих пухлинних клітин та клітинного сміття відбувається через печінку. Тому для того, щоб ці речовини якомога швидше покинули організм, необхідне очищення печінки.

2. Пацієнтам з онкологією, як правило, при традиційній терапії призначають ряд ліків, хіміотерапію та променеве лікування. Усі ці методи надзвичайно сильно навантажують печінку.

3. При онкології часто зустрічається поява метастазів у печінці, і в цьому випадку важливо приймати цей продукт на підвищеному дозуванні.

Так, тому що будь-які препарати з лінійки продуктів Vitalitae можна поєднувати між собою.

Заповнивши наведену  форму, ви тим самим оформляєте замовлення в нашому інтернет-магазині на вподобаний виріб. Постарайтеся заповнити усі поля максимально точно, щоб не виникало неточностей щодо розуміння важливих нюансів вашого замовлення. Після заповнення натисніть кнопку «Відправити», і наш менеджер обов’язково зв’яжеться з вами для обговорення технічних деталей вашого замовлення.

Ми і стрес. Як подолати психоемоційну кризу?

Здоров’я кожного з нас безпосередньо залежить від емоційного настрою. Найчастіше патологічні процеси виникають через регулярні стреси і психоемоційні перевантаження. Відомий діагноз соматичної депресії – коли

Читати далі »

Спосіб життя, як причина захворювань простати

Запалення простати (або простатит) на сьогоднішній день є однією з найбільш поширених причин звернення чоловіків до уролога. Першопричина простатиту – інфекція, що потрапила в організм

Читати далі »

Імунітет і сезонні хвороби

З приходом осені треба бути готовим до пониження температури, зменшення світового дня і підвищення вологості повітря. Таткі природні зміни можуть викликати загальну слабкість, сонливість, млявість

Читати далі »

Заповнивши наведену  форму, ви тим самим оформляєте замовлення в нашому інтернет-магазині на вподобаний виріб. Постарайтеся заповнити усі поля максимально точно, щоб не виникало неточностей щодо розуміння важливих нюансів вашого замовлення. Після заповнення натисніть кнопку «Відправити», і наш менеджер обов’язково зв’яжеться з вами для обговорення технічних деталей вашого замовлення.

Мене зацікавила ваша пропозиція.
Зателефонуйте мені, будь ласка.