Пневмонія – гостре запальне ураження легеннь. Належить до важких захворювань і виражається в істотних збоях в області патологічного процесу, ослабленням імунної системи. Програми відновлення після неї потрібні в обов’язковому порядку. Це стосується пацієнтів як серед дітей, так і серед дорослих. Будь-яка пневмонія являє собою серйозне пошкодження легенів, інтоксикацію і кисневе голодування усіх органів, розвиток дихальної недостатності та, як наслідок, порушення найважливіших функцій організму. Вірусні захворювання частіше, ніж інші види провокують пошкодження легенів, адже патологічний процес нерідко охоплює всю легеневу тканину, а не окремі ділянки. Якщо порівнювати з іншими типами вірусних або вірусно-бактеріальних пневмоній, коронавірусна викликає ще більш серйозне ураження дихальних органів. У результаті легені не можуть забезпечувати всі органи й системи необхідною кількістю кисню, через що розвиваються ускладнення. Вони можуть торкнутися всього організму в цілому – з’являються проблеми з серцем, головним мозком, нирками, ендокринною системою. Дана патологія вимагає комплексного лікування і реабілітаційних заходів, щоб повністю відновити функції дихальної системи, а також для профілактики ускладнень.
Відновлювальні заходи
Для відновлення після пневмонії підбирається комплекс методик в залежності від віку й особливостей організму пацієнта. Розглянемо найбільш популярні.
Профілактичні заходи
Профілактика після зазначеного захворювання має на увазі специфічні та неспецифічні заходи. До перших належить вакцинація проти великої кількості вірусних штамів, які можуть привести до виникнення патології. У другому випадку лікарі рекомендують:
- приймати вітаміни;
- підтримувати здоров’я кишкової мікрофлори;
- часто бувати на свіжому повітрі;
- займатися фізкультурою;
- дотримуватися здорової дієти;
- висипатися;
- виконувати норми гігієни та санітарії.